KONST / Litografier / Litografier 11674015
*
nr 1167 4015
Franz von Bayros
(1866-1924), Österrike
Litografier, 2 st. (Choisy le Conin), Erotiska motiv, 16,5x15,5. Litt. Katalog Rudolf Brettschneider, Leipzig 1926 LITOGRAPHS Franz von Bayros (1866-1924), Austria. (Choisy le Conin), erotic, 16,5x15,5. Litt. Katalog Rudolf Brettschneider, Leipzig 1926
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2018
kl 18:59:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/3 18:40:40
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Franz von Bayros
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.
Läs mer om Franz von Bayros
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: austria choisy le conin erotic erotiska motiv europa franz von bayros litografier litt österrike österrikiskt österrisk
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18
*
Franz von Bayros
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.
Läs mer om Franz von Bayros
nr 1167 4015
Franz von Bayros
(1866-1924), Österrike
Litografier, 2 st. (Choisy le Conin), Erotiska motiv, 16,5x15,5. Litt. Katalog Rudolf Brettschneider, Leipzig 1926 LITOGRAPHS Franz von Bayros (1866-1924), Austria. (Choisy le Conin), erotic, 16,5x15,5. Litt. Katalog Rudolf Brettschneider, Leipzig 1926
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/3 18:40:40 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Franz von Bayros
Franz von Bayros, österrikisk bildkonstnär född 1866, Zagreb, Kroatien, död 1924, Wien, Österrike.Läs mer om Franz von Bayros
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: austria choisy le conin erotic erotiska motiv europa franz von bayros litografier litt österrike österrikiskt österrisk
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18